Szanowni Państwo,

Nasza firma zajmuje się klimatyzacją samochodową od 2002 roku. Zapewniamy pełną obsługę w zakresie serwisu jak i napraw układu klimatyzacji w państwa samochodzie.

Aby klimatyzacja działała poprawnie zalecany jest przegląd instalacji klimatyzacyjnej raz w roku. Dzięki temu są Państwo w stanie wcześniej wykryć niesprawności, które podczas normalnej eksploatacji często są niezauważalne i mogą doprowadzić do późniejszych poważnych usterek. W skład serwisu wchodzi:

- wizualny przegląd instalacji
- sprawdzenie ciśnienia w układzie (niskie i wysokie)
- sprawdzenie temperatury na wyjściu z nawiewu
- kontrola pracy poszczególnych elementów instalacji klimatyzacji

Bardzo ważną rzeczą jest także wymiana filtra pyłkowego raz w roku lub co 15 tyś. km. Dlaczego?

Filtr pyłkowy w Państwa instalacji pracuje bardzo intensywnie: przepuszcza ok 300m? powietrza zewnętrznego na godzinę zatrzymując: kurz, zarodniki, pył i inne zanieczyszczenia. Bardzo łatwo sobie wyobrazić jak po około roku jest on "nasycony" i należy go wymienić.

Nieodłączną czynnością przy wymianie filtra jest dezynfekcja parownika oraz wnętrza całego pojazdu: bakterie, grzyby i inne drobnoustroje osadzają się na parowniku powodując powstawanie niemiłych woni i mogą wywoływać reakcję alergiczną u pasażerów samochodu. Dezynfekcja ta jest wykonywana metodą ozonowania.

Czym jest ozon?

Ozon, czasami nazywany aktywowanym tlenem, zawiera trzy atomy tlenu a nie dwa, jak tlen, którym oddychamy, na co dzień. Ozon jest drugim, co do siły sterylizatorem znanym człowiekowi, jest w stanie niszczyć bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy. Interesujące jest to, że ozon występuje naturalnie w środowisku, głównie jako skutek uderzenia błyskawicy, które występują w trakcie burz. Świeży zapach, jaki zauważamy po burzy jest najczęściej efektem naturalnego wytworzenia ozonu. Ozon powstaje także w wodospadach. Jednakże, najwięcej słyszy się o ozonie w kontekście warstwy ozonowej naszej planety. W niej ozon jest wytwarzany przez promienie ultrafioletowe słońca, chroniąc nas przed ich szkodliwym wpływem. Zdarza się jednak, że każdy z nas jest poddany wpływowi zwiększonego stężenia ozonu prze krótki czas. Zdarza się to w korkach lub gdy w wyniku działania sił natury ozon pozostaje bliżej  ziemi niż normalnie. Połączenie tych dwóch czynników może podnieść stężenie ozonu do poziomu 4-5 razy wyższego niż poziom normalny, mimo tego nie ma skutków ubocznych wpływu tak dużej dawki ozonu gdyż czas jego działania jest ograniczony. Ozon samoistnie wraca do stanu zwykłego tlenu w trakcie rozkładu.


Zastosowania i wykorzystanie ozonu:

Usuwanie i kontrola zapachów:
- dym papierosowy i zanieczyszczenia nim wywołane
- zapachy pochodzenia zwierzęcego
- bakterie i wirusy
- zapachy stęchlizny i pleśni oraz źródła tych zapachów
- dezynfekcja

Zapraszamy Państwa do wykonania corocznego serwisu klimatyzacji w naszej firmie.
1316698
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
115
72
115
3235
1316698

Twoje IP: 44.222.189.51
Dziś jest: 2024-05-27 15:43:01

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.